Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Трительницька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04405811) був реорганізований і увійшов до складу Наркевицької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Трительники
Волочиський район, Хмельницька область

Історія с.Трительники

Село розташоване на плато висотою за рівнем моря 340-350 м., на берегах струмків,які не мають виходу до басейну річки. На відстані 2 км від північної околиці села пролягає колія Південно-Західної залізниці і знаходиться зупинка електропоїзда.2 км на південь від села пролягає шосе Хмельницький-Тернопіль.

     За переказами,на місці,де тепер розташоване село,стояло три хатинки мазанки,обгороджені тинами «три тини»,від цього пішла назва Трительники.          

     З літератури кінця XIX с. відомо,що на північний схід від села в урочище Селисько було стародавнє поселення. На цьому місці знаходили черепки посуду,шматки заліза та інші речі.

  З XVI ст. село належало польським магнатам Гербуртам,Потоцьким, а з XVIII ст. - поміщикам Жеромським.

  Після приєднання нашого краю до Російської імперії село стало адміністративним центром однойменної волості Проскурівського повіту Подільської губернії.

    У 1760 р. в селі збудована дерев'яна церква,а у 1878 р. перебудована та розширена за кошти парафіян. До церковної парафії були приписані віруючі сіл Криштопівка і Зелена. В селі діяла церковна-парафіяльна школа. У 1904 році в Трительниках нараховувалося 201 двір і 1080 жителів.

   Житель села Повзун З.В. воював в російській армії під час російсько-японської (1904-1905 рр.) та Першої світової (1914-1918 рр.),воїн,за відвагу і героїзм був нагороджений чотирма Георгієвськими хрестами. Зокрема у 1915 році біля містечка Бучач Тернопільської області,будучи в чині фельдфебеля,з ротою солдат, півтори доби відбивав атаки австрійського противника.

   6 червня 1917 року в селі відбувся сільськогосподарський страйк,а в кінці листопада 1917 року селяни конфіскували поміщицьку та церковну землі. Під час громадянської війни в селі були гайдамаки УНР,польські та  радянські війська. Село звільнене від польських окупантів кавалерійською бригадою Г.І. Котовського.

  У 1922 р. в селі засновано товариство спільного обробітку землі (ТСОЗ).В липні  1927 р. виникла перша партійна група на чолі з Й.А.Фуман,а в 1930 р.- комсомольська організація на чолі з секретарем М.А Фурман,яка нараховувала 30 членів.

   У 1930 р. засновано сільськогосподарську артіль «Перемога»,головою якої вибрали В.С. Крулика. Обробіток землі в селі здійснювали  тракторами Війтовецької МТС. Районна газета «Прикордонний комунар» писала,що у селі комсомольська організація нараховує 40 членів,але працюють вони погано:хлібозаготівля колгоспом виконана на 41 %,а індивідуальним сектором  на 40 %.Замість 277 га землі засіяно 131 га,на зяб зорано з 577 га лише 10 га. Буряків викопано на площі 70 га замість 155 га,гички засилосовано 8 тонн. І Моть виробив 132 трудодні С.Ситник -94, Л.Криштопівський -20,Ф.Зозуля 10,5,решта 25-55 трудоднів.

   Із газетної статті видно,що у колгоспі та одноосібників зерна вже було обмаль і  колгоспники не були зацікавлені у праці. Уже почався голод,від якого померли 330 чоловік.

    У селі  в 30-х роках діяла школа колгоспної молоді в якій навчалися діти з навколишніх сіл. Для них організовували гуртожиток у великій хаті висланого розкуркуленого односельчанина.

   7 липня 1941 року село було окуповане німецько - фашистськими загарбниками,22 січня 1944 року, за зв'язок з партизанами, під стіною місцевої школи були розстріляні жителі села О.І. Кошмарський, Ф.Р.Стасюк,О.І.Гіляка. Біля 200 громадян були вивезені на каторжні роботи до Німеччини. 12 березня 1944 року село визволене від фашистських окупантів воїнами Червоної Армії.

      В селі було відкрито поштове відділення,ощадну касу, медпункт,дитячі ясла.

   В 1954 р. с.Трительники радіофіковане,а в 1966 р.-електрифіковане.

   В 70-х рр.. здійснювалось будівництво виробничих і адміністративних приміщень,магазину.

    У 1923 р. в с.Трительники, на основі початкової школи, була створена семирічна,а в 1938 р.- середня школа.

     Шкільний хор,організований директором школи А.Г.Похитун у 1980 році, неодноразово займав перші місця на районних та обласних фестивалях, виступав з концертами у навколишніх селах. Багато зусиль, для підготовки юних аматорів, було докладено організатором позакласної та позашкільної роботи Г.В.Ситник.

    У 1999 році,в  зв'язку з малою чисельністю учнів,сільську школу реорганізовано у школу  I-II ступенів,а в 2013 році, за тієї ж причини, оптимізовано.

    В селі народилися видатні люди:

Ю.М.Коляно - доктор технічних наук,С.Н.Садовий-Герой Соціаластичної праці,І.М.Пасічник-генерал-майор військово-повітряних сил. Л.К.Семенова-чемпіон СРСР з шахів.

   У 2006 році завершено газифікацію села. У 2008 році було продано все майно колгоспу,виробничі будівлі зруйновані. У селі 115 дворів і 366 жителів.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua