Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Трительницька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04405811) був реорганізований і увійшов до складу Наркевицької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Трительники
Волочиський район, Хмельницька область

Могила партизан в с.Трительники

Могила партизан у с.Трительники

         На місцевому кладовищі знаходиться могила  партизан, в якій поховані троє жителів с.Трительники та трьох невідомих.

   Зі свідчень старожилів села 22 січня 1944 року під стіною школи за зв'язок із партизанами були розстріляні жителі села:О.І. Кошмарський, Ф.Р.Стасюк,О.І.,Гиляка.

    Гиляка О.І.,який працював на залізничному переїзді між селами Трительники та Криштопівка. Вдень до нього приїхали німці та запитали про партизанів. Він дав неправдиві свідчення щодо їх місцезнаходження. Ввечері Гиляка повертаючись додому був схоплений розлюченими німцями та привезений до штабу,який розміщувався в школі.

     В селі були шуцмани,які ходили по хатах та взнавали про осіб,які допомагають партизанам. Попав під підозру Кошмарський О.І.,який переховувався. Німці забрали його дружину та малолітнього сина і погрожували їх вбити,якщо він не здасться.

Третім був чоловік похилого віку Стасюк Ф.Р.,який допомагав партизанам. За що і був схоплений.

      Зимового дня німці зігнали до школи все село та показово розстріляли жителів села. Очевидцям запам'ятався цей жахливий день з криками та калюжами крові на снігу. 

      Серед невідомих осіб,що поховані разом з вбитими односельчанами була дівчина 19 років,яка втікаючи в напрямку с. Зелена,відбивалась гранатами,але була схоплена та вбита. Її везли  селом до школи на підводі,з якої звисала довга коса.

     Другого схопили у стирті під Бокиївкою,який був тяжко поранений. Його привезли до школи, де він попросив води. Не встигши напитись,помер.

    Третього невідомого привезли вбитим.

     Вночі їх тіла односельчани забрали та завезли на кладовище,де захоронили в рові,прикривши соломою та снігом. Після визволення села,навесні 1944 року,головою колгоспу було видано наказ перепоховати загиблих односельчан та невідомих, у могилу. Пізніше на цій могилі було встановлено пам'ятник,який стоїть й до сьогодні.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua